Als HR-verantwoordelijke loop je tegen allerlei situaties aan: van het selecteren van de juiste persoon voor de juiste plek tot slechtnieuwsgesprekken of zelfs conflictsituaties. Het DISC profiel geeft inzicht in gedrag en communicatiestijlen, waarmee je kunt duiden hoe en waarom iemand doet wat hij doet. Met DISC beschik je over een objectieve en pragmatische tool voor HR-vraagstukken.
In de training DISC voor HR komt het DISC-model uitgebreid aan de orde: je gaat aan de slag met je eigen DISC gedragsprofiel en met manieren hoe je DISC kunt inzetten als HR-instrument. Ook komt het werkomgevingsprofiel (WOP) uitgebreid aan bod, waarbij in kaart wordt gebracht welke gedrags- en communicatievoorkeuren het beste passen bij een specifieke rol of functie.
Voor wie is de training DISC voor HR?
Deze DISC training is voor medewerkers die HR-taken in hun portefeuille hebben. Denk aan een salarisadministrateur, een directiesecretaresse of een directeur-eigenaar. Ook voor HR-medewerkers die zich willen ontwikkelen is deze training erg geschikt.
Wat ontwikkel ik tijdens de training?
Na het volgen van de training weet je hoe je DISC en de WOP kunt inzetten als praktisch HR-instrument.
1. Je krijgt inzicht in persoonlijke communicatie- en gedragsstijlen, wat handig is voor:
- Vergroten van de persoonlijke effectiviteit
- Afstemmen van gedrag en communicatie op de ander
- Aansluiten van gedrag en communicatie op de ander
2. DISC & WOP inzetten als instrument bij werving en selectie
- Inzicht in gedrag en communicatie van de sollicitanten
- Mensen selecteren op basis van de gevraagde gedragscompetenties
3. DISC & WOP inzetten als instrument bij talentontwikkeling
- Inzicht en hulpmiddel bij ontwikkel- en beoordelingsgesprekken
- Mensen op basis van hun kwaliteiten inzetten
4. DISC & WOP inzetten als instrument bij het samenstellen van complementaire teams
Competenties
Je versterkt deze competenties:
- LeervermogeniLeervermogen betekent het vermogen om nieuwe situaties en problemen te absorberen en kritisch te verwerken, en het effectief benutten van nieuwe ervaringen.
- Creativiteit/vindingrijkheidiCreativiteit/vindingrijkheid betekent het vermogen om originele en waardevolle ideeën en oplossingen te bedenken voor problemen of uitdagingen.
- ZelfkennisiZelfkennis betekent het hebben van inzicht over de eigen identiteit, waarden, overtuigingen, sterkte en zwakke kanten, kwaliteiten, interesses, ambities en gedragingen.
- OordeelsvormingiOordeelsvorming betekent het vermogen om op basis van beschikbare informatie en heldere criteria juiste en realistische conclusies trekken.
- ZelfontwikkelingiZelfontwikkeling betekent het vermogen om inzicht over de eigen identiteit, waarden, sterke en zwakke kanten, ineresses en ambities te verwerven en op basis hiervan acties te ondernemen om zich verder te ontwikkelen.
NB: Wil je officieel DISC gecertificeerd worden? Neem contact met ons op voor de mogelijkheden.
Andere trainingen en opleidingen
Wil je je na het volgen van de training DISC voor HR verder ontwikkelen als HR-professional? Met de opleiding Human Resource Management A leg je de basis voor jouw verdere HR-loopbaan. En met de opleiding Human Resource Management B ontwikkel je jezelf van HR-medewerker tot strategische HR-adviseur.
Volg je liever een verdiepende training over een specifiek HR-onderwerp? Kijk dan eens naar de cursus Arbeidsrecht, arbeidscontract en ontslag of de training Beoordelings- en functioneringsgesprekken.
Twijfel je welke opleiding, cursus of training het beste past? Onze studieadviseurs helpen je graag met persoonlijk advies via 0172 – 42 34 56.
Kan ik de DISC training voor HR volgen met het STAP-budget?
De DISC training voor HR is te volgen met het STAP-budget. Er wordt € 1.000 afgetrokken van de totaalprijs. Kijk voor alle informatie over STAP op imkopleidingen.nl/stap-budget.
Is de DISC training voor HR ook geschikt voor leidinggevenden?
De DISC training voor HR kun je ook volgen als je leidinggevende bent en HR-taken hebt. Je kunt ook kijken bij onze training DISC en leiderschap die meer is afgestemd op leidinggevende functies.
Wat is DISC?
Het Q4 DISC gedragsprofiel is een krachtig instrument dat het verschil meet tussen iemands natuurlijke en aangepaste gedrag. Hiermee krijg je inzicht in het denken, handelen en communiceren van jezelf en anderen. Lees meer over het DISC-model op deze pagina.
Dag 1: Jouw persoonlijke DISC gedragsprofiel
De eerste dag van de training DISC voor HR staat in het teken van jouw eigen DISC gedragsprofiel. Met de kennis die je opdoet door jouw eigen DISC profiel bouw je verder aan het inzetten van DISC als HR-instrument.
- Je gaat aan de slag met jouw eigen DISC gedragsprofiel;
- Je ontvangt een uitgebreide uitleg en toelichting op jouw DISC-profiel;
- Je reflecteert op je eigen DISC gedragsprofiel;
- Je weet hoe je jouw DISC-profiel kunt gebruiken om je persoonlijke effectiviteit te vergroten.
Tussentijds
Tussen de eerste en tweede trainingsdag zitten twee weken. Hierdoor is er voldoende tijd om dat wat je tijdens de eerste dag geleerd hebt in de praktijk toe te passen. Ook ga je aan de slag met de oefeningen op de Leren Online omgeving.
Dag 2: Hoe zet ik DISC in als HR-instrument?
Deze tweede dag staat in het teken van het Werkomgevingsprofiel (WOP) en het gebruik van DISC en WOP als HR hulpmiddel.
De onderwerpen die op dag 2 behandeld worden zijn:
- Korte terugblik eerste dag. Heb je wat je geleerd hebt op dag 1 al toe kunnen passen?
- Uitleg en oefenen met de WOP
- De mogelijkheden van DISC & WOP als HR-instrument bij
- werving & selectie;
- talentontwikkeling;
- teamontwikkeling;
- effectiever samenwerken.
Op beide trainingsdagen is er volop ruimte voor jouw praktijkvoorbeelden en het oefenen van praktijksituaties.
Maak een STAP-vooraanmelding zonder risico
Het volgende aanmeldmoment voor het STAP-budget is op 3 juli 2023. Maak nu alvast jouw keuze. Bij ons hoef je niet deel te nemen als je het budget niet gekregen hebt. Je kunt het in de volgende periode nog een keer proberen of je in overleg met ons annuleer je de vooraanmelding. Daar doen wij niet moeilijk over.
Zorg wel dat je vóór 3 juli 2023 in bezit bent van een STAP-aanmeldbewijs. Dit bewijs heb je nodig om via het STAP-portaal jouw aanvraag in te dienen. Bij ons ontvang je dit document direct na jouw STAP-inschrijving.
Klik op de plaats om de accommodatie weer te geven en de tweede trainingsdag.
Lübeckplein 21
8017 JZ ZWOLLE
Barbizonlaan 25
2908 MB ROTTERDAM (CAPELLE AD IJSSEL)
Kennedyplein 204
5611 ZT EINDHOVEN
Hoogoorddreef 5
1101 BA AMSTERDAM
Daltonlaan 100
3584 BJ UTRECHT
Tarieven
- (Online) Lesmateriaal Open Cursus Programma € 80.00 € 96.80
- Locatiekosten Open Cursus Programma € 110.00 € 133.10
- Cursusprijs Open Cursus € 845.00 € 1022.45
- Lunchkosten* - €40.00
- STAP-budget - €995.00
* De lunchkosten vallen buiten de vergoeding van de STAP-subsidie. Deze nemen wij voor onze rekening.
Inclusief uitgebreid DISC profiel en Werkomgevingsprofiel.
Studiebelasting
De training heeft een studiebelasting van 24 uren. Dit omvat de voorbereiding, het maken van opdrachten en het bijwonen van de training.
Niveau van de training
Een formeel diploma is geen vereiste voor deelname. Het werk- en denkniveau van deze training is mbo+.
Twijfel je of je deze training kunt of wilt volgen, overleg dan gerust met onze studieadviseurs via 0172 - 42 34 56.
Onze aanpak
Leren doe je volgens ons niet alleen tijdens de training, maar zeker ook in de praktijk. Daarom ga je na jouw inschrijving direct online aan de slag met voorbereidingsopdrachten. Je doet ook alvast jouw persoonlijke DISC-test. Er is veel interactie met de trainer en de andere deelnemers, zoals rollenspelen en oefenen tijdens de training. Om het geleerde te borgen, kun je tot twaalf maanden na de start van de training contact onderhouden met de trainer en de andere deelnemers en aanvullende oefeningen doen.
Wie is mijn trainer?
De trainer heeft veel praktijkervaring en is gericht op de persoonlijke ontwikkeling van iedere deelnemer. Uiteraard is de trainer DISC-gecertificeerd.
Ongelimiteerd herhalen
Tijdens het volgen van een training krijg je veel nieuwe indrukken en ideeën. Bij IMK Opleidingen gaan we voor een volledige ontwikkeling van jouw inzichten en vaardigheden. Daarom mag je deze training zo vaak herhalen als je wilt. Sommige deelnemers vinden het prettig om na een aantal maanden deze nog eens te herhalen, anderen willen graag een opfrissing na een jaar. Je betaalt een vast laag bedrag om de training nog een keer te volgen.
Meer informatie vind je op www.imkopleidingen.nl/herhalen.
DISC of WOP inzetten voor jouw organisatie?
Wil je na deze training DISC of WOP gaan gebruiken in jouw organisatie? Goed idee! Wij regelen dat graag voor je. Neem in dat geval telefonisch contact met ons op.
Ook als incompany training
Wij maken deze training effectief voor jouw team op maat. Wil je meer informatie over de mogelijkheden? Neem dan contact op met onze studieadviseurs via 0172 – 42 34 56 of via studieadvies@imkopleidingen.nl.