Inleiding training De monteur als ambassadeur
Om succes te boeken heb je tegenwoordig meer nodig dan alleen kennis van het vak. De druk van de concurrentie is enorm hoog, want ook zij beschikken over deze kennis. Maar hoe kan je jezelf als organisatie dan nog steeds onderscheiden van de concurrentie? Dat kan met klantgerichtheid en het leveren van een uitstekende service. Wil jij als (service)monteur leren hoe je een professionele service kunt bieden aan je klanten en hoe je zo klantgericht mogelijk kunt handelen? Volg dan de training De monteur als ambassadeur.
Voor wie is de training De monteur als ambassadeur?
Deze training is speciaal ontwikkeld voor (service)monteurs. Jouw doel na het volgen van deze training is om jouw service en klantgerichtheid te verbeteren en bovendien zo adequaat mogelijk te kunnen reageren op klantsituaties die wel eens lastig kunnen zijn.
Wat ontwikkel ik?
Na het volgen van de training De monteur als ambassadeur:
- ben je je bewust van de invloed die jouw gedrag heeft op de tevredenheid van de klant;
- weet je wat jouw ambassadeursrol inhoudt;
- weet je aan welke punten je aandacht moet besteden tijdens een klantbezoek;
- voer je klantgesprekken die voldoen aan de verwachting van de klant;
- ga je klantgericht om met klachten, ongenoegen en weerstand van klanten;
- ben je je bewust van je persoonlijke kwaliteiten en verbeterpunten;
- kan je jouw ambassadeursrol met plezier en enthousiasme uitvoeren.
Competenties
Je versterkt deze competenties:
- KlantgerichtheidiKlantgerichtheid betekent dat je ervoor zorgt dat klanten of collega's binnen de organisatie tevreden. Je doet je best om ze goed van dienst te zijn.
- GespreksvaardigheidiGespreksvaardigheid betekent dat je gesprekken goed kunt beginnen en sturen, zodat je je doel bereikt.
- SamenwerkeniSamenwerken betekent dat je bijdraagt aan een gezamenlijk resultaat door je eigen kwaliteiten en belangen goed af te stemmen op die van de groep. Je houdt rekening met de behoeften en kwaliteiten van zowel jezelf als de andere groepsleden. Samen bereiken jullie een resultaat waar iedereen voordeel van heeft.
- LuistereniLuisteren betekent dat je goed let op wat anderen zeggen en hoe ze zich gedragen, zodat je begrijpt wat ze bedoelen.
- AssertiviteitiAssertiviteit betekent dat je goed kunt opkomen voor je eigen mening, behoeften of belangen op een vriendelijke en slimme manier, zonder anderen te kwetsen.
De meest gestelde vragen over deze training
Ik ben een servicemonteur. Is de training De monteur als ambassadeur dan ook geschikt voor mij?
Deze training is geschikt voor alle monteurs, technici en engineers met klantcontact. Dit kunnen zowel zakelijke als particuliere klanten zijn.
Kan ik de training De Monteur als ambassadeur ook aanvragen via Wij Techniek, OOM of een ander Opleidings- en Ontwikkelingsfonds?
Vrijwel alle O&O fondsen stellen sowieso budget beschikbaar voor deze training die IPV Training & Advies aanbiedt. Het maakt niet uit of je rechtstreeks bij IPV Training & Advies boekt danwel via de catalogus van een O&O fonds.
Programma
Dag 1
- Inzicht in de relatie tussen service en klantbeleving
- Realisering van de ambassadeursrol en situationeel handelen
- Het Platina-model
- De kracht van de eerste indruk
- De A.O.R.T.A. bezoekprocedure bij de klant
- Je persoonlijke voorkomen als monteur
Dag 2
- Richtlijnen voor etiquette
- De kracht van empathie
- Omgaan met lastige klantsituaties
- Besluitvorming bij klanten
- Uitzoeken van de huidige klantbehoeften
- Verbale- en non-verbale communicatie
- Persoonlijk plan van monteur naar ambassadeur voor je bedrijf
Klik op de startdatum om de vervolgdata en locatie te tonen.
Hoogoorddreef 5
1101 BA AMSTERDAM
Daltonlaan 100
3584 BJ UTRECHT
Bosscheweg 2
5261 AA 'S-HERTOGENBOSCH (VUGHT)
Tarieven
- Cursusprijs Open Cursus € 895.00 € 1082.95
- (Online) Lesmateriaal Open Cursus Programma € 90.00 € 108.90
- Locatiekosten Open Cursus Programma € 110.00 € 133.10
- STAP-budget - €1000.00
Overige informatie
Studiebelasting
De training heeft een studiebelasting van 24 uren. Dit omvat de voorbereiding, het maken van opdrachten en het bijwonen van de training.
Niveau van de training
Een formeel diploma is geen vereiste voor deelname. Het werk- en denkniveau van deze training is mbo+.
Twijfel je of je deze training kunt of wilt volgen, overleg dan gerust met onze studieadviseurs via 0172 - 42 34 56.
Onze aanpak
De training De monteur als ambassadeur bestaat uit twee dagen die in het teken staan van de dagelijkse praktijk. Je gaat praktisch aan de slag met verschillende modellen en theorieën omtrent het ambassadeurschap. Dit ga je vervolgens beoordelen samen met de trainer en andere deelnemers. Op die manier heb je inzicht in de methodes die werken en welke niet werken.
Wie is mijn trainer?
De trainers van de training De monteur als ambassadeur spreken de taal van de monteurs en hebben bovendien kennis van de beroepspraktijk. Zij weten jou als geen ander te transformeren van monteur naar ambassadeur!